Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

LPPK MODULINIAI NAMAI

 

PAGRINDINĖS MODULIŲ NAUDOJIMO SRITYS STATYBOJE:

  • privatūs gyvenamieji namai,
  • gyvenamieji daugiabučiai ir mišrios paskirties pastatai,
  • mokomosios paskirties (pvz.: darželiai, mokyklos ir pan.) ir studentų gyvenamieji pastatai,
  • viešosios paskirties (pvz.: maitinimo įstaigos, pataisos namai ir pan.) pastatai,
  • komercinės paskirties pastatai,
  • gydymo paskirties pastatai,
  • socialinės paskirties namai,
  • viešbučiai ir t. t.

PAGRINDINIAI MODULINIŲ NAMŲ PRIVALUMAI:

  • greita gamyba, pastatymas ir statyba, kuri 50 % spartesnė už standartinę statybą,
  • patogi ir greita statyba, kurios neriboja klimato sąlygos,
  • labai tiksli gamyba, minimalios jos paklaidos,
  • įvairus patalpų išplanavimas ir perplanavimas, funkcijos pakeitimas,
  • modulių / namo vietos pakeitimas perkeliant į bet kurią kitą vietą, gali būti naudojami kaip laikini pastatai,
  • įmontuotos inžinerinės komunikacijos,
  • paruošta vidinė ir išorinė apdaila ir kt.

Modulinių pastatų pritaikymas universaliam panaudojimui

Modulinių pastatų panaudojimo galimybės – pačios įvairiausios. Nuo kavinių iki vaikų darželių, nuo administracinių patalpų iki nuolatinės gyvenamosios vietos – namų. Moduliai gali būti pagaminti su komunikacijų sistemomis (vandeniu, nuotekų sistema, elektra), reikalingais baldais ar technika.

Modulinių pastatų ekonomiškumas laiko ir išlaidų atžvilgiu

Priklausomai nuo modulių dydžio, modulinis pastatas gali būti surenkamas per neįtikėtinai trumpą laiką – tokio tipo namas jūsų sklype gali atsirasti vos po kelių savaičių ar net po kelių dienų. Moduliniai statiniai nepakeičiami tais atvejais, kai didelę reikšmę turi greitis, reikia laikinų patalpų ir galimybės jas perkelti. Dėl to, kad modulių gamyba vyksta tuo pačiu metu kaip ir statybos aikštelės paruošimo bei pamatų įrengimo darbai, projektus galima užbaigti nuo 30 % iki 50 % greičiau nei statant tradiciniu būdu.

Modulinė architektūra – alternatyva tradicinei

Laikui bėgant modulinė architektūra vis tobulėjo, todėl šiai dienai moduliniai namai visiškai pateisina klientų lūkesčius: tiek išorės, tiek vidaus dizainas ir išplanavimas atitinka jų poreikius. Svarbu ir tai, kad modulinės architektūros paprastumas neprastina darbų kokybės.

LPPK MODULIŲ PROJEKTAVIMAS

Modulių matmenys dažniausiai yra ribojami dėl jų transportavimo ir todėl parenkami pagal transportavimui keliamus reikalavimus. Vieno modulio plotis įprastai būna ne didesnis nei 2,5 – 4 m, o ilgis nuo 6 iki 15 metrų. Modulių aukštis paprastai būna iki 3,5 m, kadangi jų aukštį riboja dėl sienų statramsčiams tenkančios gniuždymo jėgos bei jų laikomosios galios.

Modulių sienos projektuojamos iš surenkamų LPPK sieninių panelių, kurios tarpusavyje sujungiamos savisrėgiais ar varžtais. Grindims ir stogui dažniausiai naudojama santvarų sistema, tačiau esant nedideliam modulio pločiui taip pat naudojamos didesnio skerspjūvio profilių karkasų panelės, sutvirtintos karšto valcavimo profiliais. Modulio jungimas pradedamas nuo grindų karkaso, prie kurio jungiamos išorinės sienos ir ant jų montuojamos stogo konstrukcijos. Sienų karkaso statramsčiai perduoda vertikalias apkrovas, todėl jungiant modulius keliais aukštais išilginės modulio sienos remiamos ant žemiau esančio modulio sienų arba atskirai tarpusavyje modulius jungiančio plieno ar gelžbetonio karkaso.

Labai svarbu tinkamai suprojektuoti sienų karkasų ryšius, kurie padeda užtikrinti bendrą modulio stabilumą ir horizontalių apkrovų perskirstymą profiliams.
Moduliai dažniausiai būna projektuojami su keturiomis sienomis. Tokie keturių sienų moduliai sudėti į bendrą sistemą gali sudaryti pastatus nuo 6 iki 10 aukštų. Norint suprojektuoji aukštesnius iš modulių pastatus, konstrukcijos jungiamos kartu su gelžbetonio ar plieno laikančiu karkasu.

Moduliai taip pat gali būti projektuojami su dalinai atviromis ar atviromis sienomis, tačiau tokių modulių karkasas papildomai sustiprinamas su karštai valcuoto plieno kolonomis kraštuose bei sijomis grindų pagrindo kraštuose, o kampai papildomai užstandinami. Tokių modulių stabilumas labai priklauso nuo atvirų sienų/angų, todėl transportavimo ir montavimo metu papildomai naudojami laikini ryšiai. Tokie moduliai gali būti sujungiami kartu iš šonų ir tokiu būdu sudarys didelę vientisą erdvę. Tokio tipo moduliai dažniausiai naudojami iki 3 aukštų pastatams.

Rašykite mums