Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Lengvo plonasienio plieno konstrukcijų (LPPK)

Gamyba

Nuo pat veiklos pradžios bendrovės NP5 tikslas buvo ne lygiuotis į kitas įmones, bet būti vienu žingsniu tokių organizacijų priekyje. Vienas iš pagrindinių technologinių pranašumų – tai grupės padalinio „NP5 Technology“ vykdoma metalo karkaso arba vadinamųjų lengvųjų plonasienių plieno konstrukcijų (LPPK) gamyba. Kokybiškus rezultatus užtikrina turima moderni gamybos įranga. Kadangi energinio naudingumo reikalavimai nuolat keičiami ir griežtinami, klasikinės statybos sprendiniai rinkai tampa ne tokie patrauklūs ir priimtini. Kad NP5 rastų išskirtinių alternatyvių sprendimų ir sumažintų poveikį aplinkai, kad neprarastų architektūrinio išraiškingumo ir ne tik paspartintų statybas, bet ir sumažintų kainas, bendrovė pasitelkė vieną iš klasikinės statybos alternatyvų – lengvąsias plonasienes plieno konstrukcijas.

LPPK – tai šaltai suformuotos, t. y. valcuotos, lengvos plonasienių skerspjūvio profiliuočių konstrukcijos.

Šie plonasieniai plieniniai profiliai yra medinių konstrukcijų analogai dėl savo lengvumo, greito surinkimo statybos objektuose ir montavimo paprastumo. Lengvųjų plonasienių plieno konstrukcijų, taip pat kaip ir iš blokelių pastatytų, geometriniai matmenys eksploatavimo metu nekinta. Be to, pastatas visą eksploatavimo laikotarpį išlieka tvarus ir sandarus. Konstrukcijų savybės ir parinktys architektams suteikia laisvę, todėl gyventojams tai užtikrina geresnę gyvenimo kokybę. Ventiliuojamo fasado sienos, atitinkančios A++ reikalavimus, yra plonesnės už įprastines konstrukcijas, todėl išnaudojamas didesnis bendrasis vidaus patalpų plotas. Naudojamas plienas yra 100 % perdirbama medžiaga. Dėl šios priežasties neeikvojami gamtos ištekliai ir nėra atliekų. Konstrukcijos atitinka žiedinės ekonomikos principus ir yra lengvai transportuojamos. Kadangi pamatams taikomi mažesni reikalavimai, LPPK priskiriama tvariajai statybai.

 

NAUDOJIMAS TVARIOJOJE STATYBOJE

Lengvosios plieno konstrukcijos naudojamos pastatų sienoms, grindims, stogams, perdangoms, laiptams, pagamintiems iš C, U, O sigmos šaltai suformuotų 1,2–1,6 mm storio profilių. Populiariausia lengvųjų plieninių konstrukcijų forma – surenkamos sienų plokštės ir grindys, kuriose sijos įrengiamos kaip atskiri elementai. Be to, lengvosios plonasienės plieno konstrukcijos naudojamos ir darnioje hibridinėje statyboje bei didelių pastatų karkasinėms sienoms su užpildais (angl. infill wall).

Šaltai suformuoti plonasieniai plieniniai profiliuočiai statyboje pradėti naudoti Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje maždaug 1850 m. 1920–1930 m. tokie profiliuočiai, kaip statybinė medžiaga, buvo riboti, nes nebuvo šio tipo elementams skirtų standartų, o informacijos apie medžiagos patvarumą, aprašytą projektavimo normose, buvo itin mažai. Šiuo metu Europoje reglamentuojamas šaltai suformuotų plonasienių plieninių elementų projektavimas pagal Eurokodo 3 1-3 dalies reikalavimus (EN 1993-1-3:2007. Eurokodas 3. Plieninių konstrukcijų projektavimas. 1-3 dalis. Bendrosios taisyklės. Šaltai suformuotų elementų ir lakštų papildomos taisyklės). Pastaraisiais metais lengvojo plieno karkaso naudojimas visos Europos pastatų statyboje smarkiai išaugo.
Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje plieno naudojimas namų ir daugiabučių statyboje iki 2002 m. siekė 9 proc., o nuo 2002 m. ši rinkos dalis padvigubėjo. Jungtinėse Valstijose ir Australijoje plieno naudojimas siekia daugiau negu 15 %.

Plieno karkaso naudojimo didėjimas jaučiamas ir Europoje, ypač tokiose šalyse, kaip Prancūzija, Nyderlandai, Švedija ir Suomija. Ši rinka auga dėl intensyvių mokslinių tyrimų, plečiamo konstrukcijų projektavimo reglamentavimo bei tobulinamų akustinių ir šiluminių savybių turinčių medžiagų parametrų.

Technologijos
lengvesniam gyvenimui

TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS

 

LPPK projektavimas

LPPK projektavimo ir tvirtumo skaičiavimo procesas vykdomas tokiomis inžinerinėmis programinėmis įrangomis, kaip „AutoDesk Revit“, „AutoDesk Robot“, „AutoCad“ ir JFBA, laikantis normatyvinių standartų ir Europos standarto EUROCODE (visų redakcijų) reikalavimų.
LPPK gamybos technologija ir laikančiosios pagamintų karkaso elementų savybės leidžia konstruoti iki 5 aukštų (imtinai) gyvenamosios ir komercinės paskirties statinius bei iki 12 metrų ilgio beatraminius tarpatramius, skirtus angarams ir sandėliams. Lengvai konstrukcijai tvirtas pamatas nereikalingas, todėl išlaidos tokiai konstrukcijai reikšmingai mažesnės. Konstrukcijos gamybos iki 1 mm tikslumas padeda išvengti vadinamojo žmogiškojo veiksnio ir dėl jo statybos aikštelėje atsirandančių klaidų. Pagal montavimo instrukcijas surenkamo statinio konstrukcijos nepersikreips ir nepersisuks, todėl didžiausias nuokrypis nuo numatytosios bendros pastato geometrijos sudarys vos kelis milimetrus.

 

BENDRIEJI DUOMENYS

Metalo karkasas, t. y. LPPK arba lengvosios plonasieniės plieno konstrukcijos, gaminamas naudojant šiuolaikinę įrangą, pagamintą pagal Naujosios Zelandijos įmonės HOWICK aukštąsias technologijas. Itin tikslia įranga gaminami karkaso elementai, kurių matmenų paklaida siekia vos 1 mm.
Gamybai naudojamas aukščiausios kokybės konstrukcinis plienas (takumo riba – 350–550 MPa), kurio storis – 1,2–1,6 mm. 100 mm, 150 mm ir 200 mm aukščio profiliai yra padengti apsaugine antikorozine danga: 275 g/m2 cinko sluoksnis arba nuo 150 g/m2 cinko ir aliuminio junginio sluoksnis, arba nuo 175 g/m2 cinko ir aliuminio junginio sluoksnis.

Technologinis procesas

Technologinis metalo karkaso gamybos procesas suteikia galimybę pagerinti laikančiąsias karkaso savybes ir maksimaliai supaprastinti jo surinkimą bei montavimą.

Plačiau

 

 

LPPK montavimas

Karkasai surenkami ir montuojami pagal parengtus montavimo brėžinius. Kiekvienas karkaso elementas žymimas eilės tvarka nurodant informaciją apie plokštės/santvaros pavadinimą kuriai jis yra priskirtinas. Kiekviena plokštė/santvara tiekiama kurtu su surinkimo instrukcija. Minėtame dokumente pateikiama informacija apie elementų surinkimo seką, jų tarpusavio išdėstymą. Surinkę plokštes ir santvaras surinkimo albume rasite informaciją apie tai, kokia seka montuoti sienas, perdangas ir santvaras.
 

Plačiau

Privalumai

NP5 lengvųjų plieno konstrukcijų technologija yra tikras išsigelbėjimas nuo standartinių – į nesibaigiantį ir iššūkių kupiną procesą orientuotų - statybų proceso pavargusiems klientams. Tai pasaulyje ypač populiarėjanti statybos technologija, kuri leidžia išgauti maksimalią galutinio statybų produkto kokybę, sutaupant laiko ir pinigų. 

Lengvas plonasienis plieno karkasas – ekonomiška, tačiau tvari karkasinių konstrukcijų statybos technologija. Ją taikyti galima bet kuriuo metų laiku: lengvai, greitai ir paprastai ant  pamato įrengiami lengvo plieno karkaso elementai yra suveržiami savigręžiais arba kniedėmis. Metalo savybės užtikrina suslūgimo ir deformacijos nebuvimą net prabėgus ilgesniam laikotarpiui po konstrukcijų įrengimo. Ištobulintos techninės savybės suteikia daugiau laisvės įgyvendinti ir originalius bei šiuolaikiškus būsto interjero sprendimus.

Pasižymėdamos funkciniu praktiškumu ir patrauklia kaina, lengvosios plieno konstrukcijos nekenkia aplinkai, neturi kvapo, neišskiria teršiančių medžiagų, o statybų proceso metu aikštelėje nepalieka jokių statybos atliekų, broko ar kitų nereikalingų elementų.

Plačiau

Statybos produktai

Sienos, nešančios sienos, vidinės pertvaros, laiptai

Ieškantiems praktiško vidaus patalpų įrengimo būdo, sienų plokštės yra laiką ir kaštus taupantis bei racionalios statybos lūkesčius pateisinantis sprendimas.

Tvirtos ir lengvos sienų plokštės, pagamintos pritaikant NP5 technologiją, išsiskiria nepriekaištinga geometrija bei lygiu paviršiumi. Jos gali būti panaudojamos vidaus pertvaroms, vidaus skyriams ir moduliams, grindiniams, frontonams ir atitveriančioms plokštėms.

Santvaros

Dengiant stogą negali likti vietos klaidoms. Kad stogas būtų tvirtas, atsparus sniegui ir kitoms apkrovoms, reikia idealaus konkstrukcijos tikslumo. NP5 gaminamos bei surenkamos stogų santvaros gerokai palengvina stogo dengimo arba atnaujinimo procesus bei užtikrina jo tiesią ir geometriškai teisingą formą. NP5 padalinys stogo karkasus konstruoja atsižvelgiant į esamas statybos reglamentų nuostatas bei statinio statybos lokacijai būdingas ribines apkrovas.

Stogų santvaros pritaikomos visiems atramų ir sienų tipams. Lengvųjų plieno konstrukcijų santvaros pasitarnaus atliekant bendrą stogo renovaciją, statant papildomus aukštus ant esamų konstrukcijų, įrenginėjant stogą ant jau pastatytų atramų ar sienų, rekonstruojant gamyklų ar kitų statinių stogus.

Plačiau

Perdangos

NP5 perdangos santvaros gali būti panaudojamos ne tik luboms ar grindims, bet ir statant perdangas tarp balkonų, terasų, plokščių stogų ar pastato aukštų. Dar viena šių ertmes užpildančių pertvarų savybė – gerokai sustiprinta garso izoliacija.

Plačiau

Hibridinė statyba

Hibridinė konstrukcija apima daugybę skirtingų lengvų plieninių karkasų sujungimo į pastatus metodus. Tai gali apimti karkasą, užbaigtas plokštes ir tūrinius modulius kartu su kitomis statybinėmis medžiagomis, kad būtų sukurta geriausia bendra struktūra.

NP5 Technology siūlo naudoti lengvo plonasienio plieno konstrukcijas (LPPK) hibridinėje statyboje:

  • LPPK sistemos, sumontuotos betoninėse konstrukcijose;
  • LPPK konstrukcijos kombinuotos su metalo konstrukcijomis;
  • LPPK (infill walls lsf) sienų užpildas fasaduose;
  • LPPK sistemos naudojamos papildomų aukštų statymui ant jau pastatytų pastatų;

 

Plačiau

Saulės elektrinės tvirtinimo konstrukcija

NP5 sukurta lengvo cinkuoto plieno konstrukcija saulės elektrinėms kaip ekonomiškiausia sistema, leidžianti greitai ir lengvai montuoti saules elektrines ant sutapdintų stogų ir ant žemės praktiškai, bet kokioje vietovėje. Jei Antžeminė konstrukcija gali būti montuojama ant sraigtinių pamatų ar įkasama į žemę. Ši montavimo technika pašalina betoninių pamatų poreikį, sumažina medžiagų ir įrengimo išlaidas. Planuojant ir projektuojant projektą, analizuojamos vietovės charakteristikos, siekiant užtikrinti, kad sistema atitiktų visus keliamus reikalavimus. Dirvožemio analizė, vėjo ir sniego apkrovos, reljefas – visa tai turi įtakos galutiniam projektui. Galutinis rezultatas – ilgaamžė instaliacija – už puikią kainą. Gaminamos konstrukcijos turi CE ženklinimą

Plačiau

Sienų užpildas "INfill WALLS"

Tai pats ekonomiškiausias pertvarinių sienų gamybos metodas iš surenkamų lengvo plieno karkaso modulių. Šis sienos užpildo skydas įsitvirtina išorinėje pastato dalyje tarp tarpauštinių perdangų. 

Plačiau

LPPK

MODULINIAI NAMAI

Statybų sektoriuje šiuo metu vis dažniau ieškoma greitai pastatomų, nesudėtingos konstrukcijos sistemų sprendimų, kuriuos būtų galima optimaliai pritaikyti ir vieno aukšto individualiam namui, ir viešosios paskirties lengvai į vieną konstrukciją surenkamiems pastatams.

Moduliniai namai atitinka griežčiausius modernios, greitai surenkamos statybos standartus, o jų naudojimas tampa vis aktualesnis.

Moduliniai namai ar tik patys moduliai gaminami gamykloje ir atvežami į statybų aikštelę. Čia jie montuojami ant jau paruoštų pamatų ir tarpusavyje sujungiami. Modulinė statyba turi privalumų. Pasikeitus poreikiams, prie pastato galima prijungti papildomų modulių arba išardyti jau esamus, bet nepageidaujamus, todėl pakeičiamas pastato dydis ir funkcija.

 

Plačiau

Pastatai

Gyvenamosios paskirties pastatų statyba

Gyvenamosios paskirties (vieno buto) pastatai, gyvenamosios paskirties (dviejų butų) pastatai, gyvenamosios paskirties (trijų ir daugiau butų (daugiabučiai) pastatai, gyvenamosios paskirties (įvairių socialinių grupių asmenims) pastatai

Pagalbinio ūkio paskirties pastatų statyba

Pagalbinio ūkio paskirties pastatai, kitos (ūkio) paskirties pastatai, kitos (šiltnamių) paskirties pastatai, kitos (sodų) paskirties pastatai, kitos paskirties pastatai.

Viešbučių paskirties pastatai

Viešbučių paskirties pastatai, mokslo paskirties pastatai, gydymo paskirties pastatai.

Transporto paskirties pastatai

Transporto paskirties pastatai, garažų paskirties pastatai.

Sandėliavimo paskirties pastatai

Sandėliavimo paskirties pastatai, gamybos, pramonės paskirties pastatai.

Gamybos, pramonės paskirties pastatai

Gamybos, pramonės paskirties pastatai, prekybos paskirties pastatai.

Paslaugų paskirties pastatai

Paslaugų paskirties pastatai, maitinimo paskirties pastatai, religinės paskirties pastatai.

Administracinės paskirties pastatai

Administracinės paskirties pastatai, specialiosios paskirties pastatai.

Poilsio paskirties pastatai

Poilsio paskirties pastatai, sporto paskirties pastatai, moduliniai pastatai, kitos paskirties inžineriniai statiniai.

Sertifikatai

GAMYBOS ATITIKTIES SERTIFIKATAS
1397-CPR-0740:

Pagal 2011m. kovo 9d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą
(ES) Nr. 305/2011 šis sertifikatas skirtas statybos produktui
statybiniai plieniniai elementai Parametrai (tipas): EXC2 darbų atlikimo klasės pagal EN 1090-4:2018;
šaltai valcuoti iš mežaanglio DX51D ir konstrukcinio S350GD, S550GD plieno su
ištisine karštojo cinkavimo danga Z275 pagal EN 10346:2015

Panaudojimo sritis: pastatų ir inzinerinių statinių plieninėse konstrukcijose

 

ATITIKTIES SERTIFIKATAI,
NP5 CONSTRUCTIONS UAB:

ISO 9001:2015/LST EN ISO 9001:2015
ISO 14001:2015/LST EN ISO 14001:2015
ISO 45001:2018/LST EN ISO 45001:2018

Frama™ 7600

MULTI-PURPOSE SYSTEM: FRAMES,
TRUSSES, PANELS, FLOOR JOISTS (16
GAUGE / 1.6MM) 3-8” / 70-250MM
SECTIONS

Bendrovė NP5 lengvosioms plieno konstrukcijoms gaminti pasirinko patentuotą Naujosios Zelandijos „Howick“ pasaulinio prekės ženklo technologiją FRAMA 7600. Tai ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje pirmaujanti LPPK gamybos įranga, kurią sėkmingai naudoja per 70 valstybių. Esminiai šių gamybinių staklių privalumai:

• išskirtinė kokybė ir patikimumas;
• greitis ir tikslumas;
• galima gaminti net penkių skirtingų potipių karkasus labai plataus spektro statybos projektams;
• pasaulyje pirmaujanti moderni programinė įranga;
• atitinka CE ir UL reikalavimus;
• preciziškas projektavimo ir inžinerijos parametrų perkėlimas iš CAD programinės įrangos;
• individualus komponentų žymėjimas;
• unikalios savybės, leidžiančios statyti net 11 aukštų pastatus.