Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Lengvo plonasienio plieno konstrukcijų (LPPK)

Gamyba

NP5 nuo pat veiklos pradžios išsikėlė tikslą ne vytis kitas bendroves, bet būti žingsniu priekyje. Vienas pagrindinių technologinių pranašumų yra grupės padalinio NP5 Technology atliekama metalo karkaso (kitaip vadinamo LPPK – lengvųjų plonasienių plieno konstrukcijų) gamyba. Kokybiškus rezultatus užtikrinta įsigyta moderni gamybos įranga. Nuolatos keičiantis ir griežtėjant energinio naudingumo reikalavimams, klasikinės statybos sprendiniai tampa nebe tokie priimtini rinkai. Siekiant rasti išskirtinių alternatyvių sprendimų, sumažinti poveikį aplinkai, bet neprarasti architektūrinio išraiškingumo, norint pagreitinti statybas, sumažinant kainas, viena iš alternatyvų klasikinei statybai yra lengvo plonasienio plieno konstrukcijos.

LPPK – tai šaltai formuoti (valcuoti) lengvo plonasienio skerspjūvio profiliuočių konstrukcijos.

Šie plonasieniai plieniniai profiliai tampa analogu medinėms konstrukcijoms savo lengvumu, greitu surinkimui statybos objektuose ir montavimo paprastumu. Lengvo plonasienio plieno konstrukcijos eksploatacijos metu nekeičia geometrinių išmatavimų, kaip ir konstrukcijos pastatytos iš blokelių. Taip Pastatas išlieka tvarus, sandarus visą eksploatacijos laikotarpį. Konstrukcijų galimybės suteikia laisvę architektūrai ir tai sukuria geresnę gyvenimo kokybę žmonėms. Sienos su ventiliuojamu fasadu atitinkančios A++ reikalavimus yra plonesnės nei įprastos konstrukcijos ir taip panaudojamas didesnis vidaus patalpų bendras plotas. Naudojamas plienas yra 100% perdirbama medžiaga, neeikvojami gamtos ištekliai, nėra atliekų, atitinka žiedinės ekonomikos principus, yra lengvos transportuoti, taikomi mažesni reikalavimai pamatams todėl LPPK priskiriama tvariai statybai.

 

 

PANAUDOJIMAS TVARIOJE STATYBOJE

Lengvojo plieno konstrukcijų panaudojimas pastatuose apima sienas, grindis, stogą, perdangas, laiptus iš C, U, O sigmos šaltai suformuotų 1,2 -1,6 mm storio profilių. Labiausiai paplitusi lengvųjų plieninių konstrukcijų forma - surenkamos sienų plokštės ir grindys, kuriose sijos įrengiamos kaip atskiri elementai. Taip pat lengvo plonasienio plieno konstrukcijos naudojamos darnioje hibridinėje statyboje, ir sienų užpildymui (angl. infill wall) dedeliuose pastatuose.

Šaltai formuoti plonasieniai plieniniai profiliuočiai statyboje pradėti naudoti Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje ~1850 m. 1920 – 1930 m. Šie profiliuočiai kaip statybinė medžiaga buvo ribota, nes nebuvo šio tipo elementams skirtų standartų ir mažai informacijos apie medžiagos patvarumą, kuri būtų aprašyta projektavimo normose. Šiuo metu Europoje yra reglamentuota šaltai formuotų plonasienių plieninių elementų projektavimas Eurokodu 3 1-3 dalimi (EN 1993-1-3:2007. Eurokodas 3. Plieninių konstrukcijų projektavimas. 1-3 dalis. Bendrosios taisyklės. Šaltai formuotų elementų ir lakštų papildomos taisyklės). Pastaraisiais metais visoje Europoje labai išaugo lengvojo plieno karkaso naudojimas pastatų statyboje.
Pavyzdžiui Jungtinėje Karalystėje plieno panaudojimas namų ir daugiabučių statyboje pastaraisiais metais pasiekė 9 proc., o nuo 2002-ųjų ši rinkos dalis padvigubėjo. Jungtinėse Valstijose ir Australijoje plieno panaudojimas siekia daugiau nei 15%.

Plieno karkaso naudojimo augimas jaučiamas ir Europoje, ypač tokiose šalyse, kaip Prancūzija, Nyderlandai, Švedija ir Suomija. Šios rinkos augimas grindžiamas intensyviais moksliniais tyrimais, konstrukcijų projektavimo reglamentavimo plėtimu, akustinių ir šiluminių savybių turinčių medžiagų parametru gerinimu.

Technologijos
lengvesniam gyvenimui

TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS

 

LPPK projektavimas

LPPK projektavimo ir tvirtumo skaičiavimo procesas atliekamas naudojant tokią inžinerinę programinę įrangą, kaip AutoDesk Revit, AutoDesk Robot, AutoCad ir JFBA pagal normatyvinius standartus ir Europos standarto Eurocode (visos redakcijos) reikalavimus.
LPPK gamybos technologija ir laikančiosios pagamintų karkaso elementų savybės leidžia konstruoti iki 5 aukštų (imtinai) statinius (kaip gyvenamosios, taip ir komercinės paskirties) ir beatraminius tarpatramius iki 12 metrų ilgio (angarams ir sandėliams). Lengvai konstrukcijai nereikia tvirto pamato, todėl išlaidos tokiai konstrukcijai pastebimai mažesnės. Konstrukcijos gamybos tikslumas iki 1 mm leidžia išvengti taip vadinamo žmogiškojo faktoriaus ir jo sukeliamų klaidų statybos aikštelėje. Surenkant statinį pagal montavimo instrukcijas jo konstrukcijos nepersikreips ir nepersisuks, todėl didžiausias nuokrypis nuo numatytosios bendros pastato geometrijos sudaro vos keli mm.

 

Bendri duomenys

Metalo karkaso (LPPK – lengvųjų plonasienių plieno konstrukcijų) gamyba vykdoma naudojant šiuolaikinę įrangą, pagamintą pritaikant aukštąsias technologijas Naujosios Zelandijos įmonės „HOWICK“. Aukšto tikslumo įranga gamina karkaso elementus kurių išmatavimų paklaida siekia vos 1 mm.
Gamyboje naudojamas aukščiausios kokybės konstrukcinis plienas (takumo riba nuo 350 iki 550 MPa), kurio storis 1,2 iki 1,6 mm - 100 mm, 150mm, 200mm aukščio profiliams, dengtą apsaugine antikorozine danga: 275 cinko gramų vienam kvadratiniam metrui, arba cinko ir aliuminio junginį nuo 150 gramų vienam kvadratiniam metrui, arba cinko ir aliuminio junginį nuo 175 gramų vienam kvadratiniam metrui.

Technologinis procesas

Metalo karkaso gamybos technologinis procesas leidžia pagerinti laikančiąsias karkaso savybes bei maksimaliai supaprastinti jo surinkimą ir montavimą.

Plačiau

 

 

LPPK montavimas

Karkasai surenkami ir montuojami pagal parengtus montavimo brėžinius. Kiekvienas karkaso elementas žymimas eilės tvarka nurodant informaciją apie plokštės/santvaros pavadinimą kuriai jis yra priskirtinas. Kiekviena plokštė/santvara tiekiama kurtu su surinkimo instrukcija. Minėtame dokumente pateikiama informacija apie elementų surinkimo seką, jų tarpusavio išdėstymą. Surinkę plokštes ir santvaras surinkimo albume rasite informaciją apie tai, kokia seka montuoti sienas, perdangas ir santvaras.
 

Plačiau

Privalumai

NP5 lengvųjų plieno konstrukcijų technologija yra tikras išsigelbėjimas nuo standartinių – į nesibaigiantį ir iššūkių kupiną procesą orientuotų - statybų proceso pavargusiems klientams. Tai pasaulyje ypač populiarėjanti statybos technologija, kuri leidžia išgauti maksimalią galutinio statybų produkto kokybę, sutaupant laiko ir pinigų. 

Lengvas plonasienis plieno karkasas – ekonomiška, tačiau tvari karkasinių konstrukcijų statybos technologija. Ją taikyti galima bet kuriuo metų laiku: lengvai, greitai ir paprastai ant  pamato įrengiami lengvo plieno karkaso elementai yra suveržiami savigręžiais arba kniedėmis. Metalo savybės užtikrina suslūgimo ir deformacijos nebuvimą net prabėgus ilgesniam laikotarpiui po konstrukcijų įrengimo. Ištobulintos techninės savybės suteikia daugiau laisvės įgyvendinti ir originalius bei šiuolaikiškus būsto interjero sprendimus.

Pasižymėdamos funkciniu praktiškumu ir patrauklia kaina, lengvosios plieno konstrukcijos nekenkia aplinkai, neturi kvapo, neišskiria teršiančių medžiagų, o statybų proceso metu aikštelėje nepalieka jokių statybos atliekų, broko ar kitų nereikalingų elementų.

Plačiau

Statybos produktai

Sienos, nešančios sienos, vidinės pertvaros, laiptai

Ieškantiems praktiško vidaus patalpų įrengimo būdo, sienų plokštės yra laiką ir kaštus taupantis bei racionalios statybos lūkesčius pateisinantis sprendimas.

Tvirtos ir lengvos sienų plokštės, pagamintos pritaikant NP5 technologiją, išsiskiria nepriekaištinga geometrija bei lygiu paviršiumi. Jos gali būti panaudojamos vidaus pertvaroms, vidaus skyriams ir moduliams, grindiniams, frontonams ir atitveriančioms plokštėms.

Santvaros

Dengiant stogą negali likti vietos klaidoms. Kad stogas būtų tvirtas, atsparus sniegui ir kitoms apkrovoms, reikia idealaus konkstrukcijos tikslumo. NP5 gaminamos bei surenkamos stogų santvaros gerokai palengvina stogo dengimo arba atnaujinimo procesus bei užtikrina jo tiesią ir geometriškai teisingą formą. NP5 padalinys stogo karkasus konstruoja atsižvelgiant į esamas statybos reglamentų nuostatas bei statinio statybos lokacijai būdingas ribines apkrovas.

Stogų santvaros pritaikomos visiems atramų ir sienų tipams. Lengvųjų plieno konstrukcijų santvaros pasitarnaus atliekant bendrą stogo renovaciją, statant papildomus aukštus ant esamų konstrukcijų, įrenginėjant stogą ant jau pastatytų atramų ar sienų, rekonstruojant gamyklų ar kitų statinių stogus.

Plačiau

Perdangos

NP5 perdangos santvaros gali būti panaudojamos ne tik luboms ar grindims, bet ir statant perdangas tarp balkonų, terasų, plokščių stogų ar pastato aukštų. Dar viena šių ertmes užpildančių pertvarų savybė – gerokai sustiprinta garso izoliacija.

Plačiau

Hibridinė statyba

Hibridinė konstrukcija apima daugybę skirtingų lengvų plieninių karkasų sujungimo į pastatus metodus. Tai gali apimti karkasą, užbaigtas plokštes ir tūrinius modulius kartu su kitomis statybinėmis medžiagomis, kad būtų sukurta geriausia bendra struktūra.

NP5 Technology siūlo naudoti lengvo plonasienio plieno konstrukcijas (LPPK) hibridinėje statyboje:

  • LPPK sistemos, sumontuotos betoninėse konstrukcijose;
  • LPPK konstrukcijos kombinuotos su metalo konstrukcijomis;
  • LPPK (infill walls lsf) sienų užpildas fasaduose;
  • LPPK sistemos naudojamos papildomų aukštų statymui ant jau pastatytų pastatų;

 

Plačiau

Profilių C, U, O galimybės ir analogai Z sienoms

Informacija ruošiama

Plačiau

Sienų užpildas "INfill WALLS"

Tai pats ekonomiškiausias pertvarinių sienų gamybos metodas iš surenkamų lengvo plieno karkaso modulių. Šis sienos užpildo skydas įsitvirtina išorinėje pastato dalyje tarp tarpauštinių perdangų. 

LPPK

MODULINIAI NAMAI

Šiuo metu vis labiau statybų sektoriuje ieškoma greitai pastatomų, nesudėtingos konstrukcijos sistemos sprendimo, kuri būtų optimaliai pritaikoma nuo vieno aukšto individualaus namo iki viešosios paskirties lengvai surenkamų į vieną bendrą konstrukciją pastatą.

Moduliniai namai atitinka aukščiausius modernios, greitai surenkamos statybos standartus, o jų panaudojimas vis labiau tampa aktualesnis.

Moduliniai namai ar tik patys moduliai pagaminami gamykloje ir atvežami į statybų aikštelę, čia jie įrengiami ant jau paruoštų pamatų ir sujungiami tarpusavyje. Modulinė statyba leidžia pasikeitus pastato poreikiams prijungti papildomus modulius ar išardyti nepageidaujamus taip pakeičiant pastato dydį bei funkciją.

 

Plačiau

Pastatai

Gyvenamosios paskirties pastatų statyba

Gyvenamosios paskirties (vieno buto) pastatai, gyvenamosios paskirties (dviejų butų) pastatai, gyvenamosios paskirties (trijų ir daugiau butų (daugiabučiai) pastatai, gyvenamosios paskirties (įvairių socialinių grupių asmenims) pastatai

Pagalbinio ūkio paskirties pastatų statyba

Pagalbinio ūkio paskirties pastatai, kitos (ūkio) paskirties pastatai, kitos (šiltnamių) paskirties pastatai, kitos (sodų) paskirties pastatai, kitos paskirties pastatai.

Viešbučių paskirties pastatai

Viešbučių paskirties pastatai, mokslo paskirties pastatai, gydymo paskirties pastatai.

Transporto paskirties pastatai

Transporto paskirties pastatai, garažų paskirties pastatai.

Sandėliavimo paskirties pastatai

Sandėliavimo paskirties pastatai, gamybos, pramonės paskirties pastatai.

Gamybos, pramonės paskirties pastatai

Gamybos, pramonės paskirties pastatai, prekybos paskirties pastatai.

Paslaugų paskirties pastatai

Paslaugų paskirties pastatai, maitinimo paskirties pastatai, religinės paskirties pastatai.

Administracinės paskirties pastatai

Administracinės paskirties pastatai, specialiosios paskirties pastatai.

Poilsio paskirties pastatai

Poilsio paskirties pastatai, sporto paskirties pastatai, moduliniai pastatai, kitos paskirties inžineriniai statiniai.

Sertifikatai

ATITIKTIES SERTIFIKATAI,
NP5 CONSTRUCTIONS UAB:

ISO 9001:2015/LST EN ISO 9001:2015
ISO 14001:2015/LST EN ISO 14001:2015
ISO 45001:2018/LST EN ISO 45001:2018

Frama™ 7600

MULTI-PURPOSE SYSTEM: FRAMES,
TRUSSES, PANELS, FLOOR JOISTS (16
GAUGE / 1.6MM) 3-8” / 70-250MM
SECTIONS

NP5 pasirinkimas lengvųjų plieno konstrukcijų gamyboje – patentuota pasaulinio prekės ženklo iš Naujosios Zelandijos Howick technologija FRAMA 7600. Tai ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje pirmaujanti LPPK gamybos įranga, sėkmingai naudojama daugiau kaip 70 valstybių. Kertiniai šių gamybinių staklių privalumai:

• Išskirtinė kokybė ir patikimumas;
• Greitis ir tikslumas;
• Leidžia gaminti net penkių skirtingų potipių karkasus labai plataus spektro statybos projektuose;
• Pirmaujanti pasaulyje moderni programinė įranga;
• Atitinka CE ir UL reikalavimus;
• Tikslus projektavimo ir inžinerijos parametrų perkėlimas iš CAD programinės įrangos;
• Individualus komponentų žymėjimas;
• Unikalios savybės, leidžiančios statyti net 11 aukštų pastatus.