Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

SILOSINIŲ
STATYBA

Silosas yra vienas svarbiausių karvių ir galvijų pašarų – natūralaus rauginimo arba cheminio konservavimo būdu pagamintas iš pašarinių augalų masės. Siloso konservavimui ir saugojimui keliami aukšti higieniniai ir sanitariniai reikalavimai. Netinkamomis sąlygomis laikant silosuotą pašarą ir juo šeriant galvijus ar karves, gali iškilti nemenkas pavojus tiek gyvūnų, tiek žmonių sveikatai. Dėl šios priežasties silosinių statyba ir eksploatavimas reikalauja didelės atsakomybės, atidumo ir tinkamo žinių bagažo.

Silosas konservuojamas ir laikomas dviejų tipų silosinėse: bokštinėje arba tranšėjinėje. Tranšėjinė silosinė gali būti įleista į žemę arba antžeminė, taip pat ji statoma vienatūrė arba pertvaromis išskirstyta į atskirus tūrius (daugiatūrė). Projektuojant silosines būtina vadovautis priimtais LR teisės aktais, kurių nesilaikant gresia atsakomybė.

Tranšėjinių silosinių statybą reglamentuojančiuose teisės aktuose numatyta, kad silosinės statybos vieta turi būti sausa, o gruntinio vandens lygis negali siekti aukščiau nei 50 cm nuo silosinės dugno paviršiaus. Taip pat nuotekos iš gretimų plotų neturi patekti į silosinę ir kauptis prie pašaro. Tad vietą silosinės statybai būtina parinkti neprieštaraujančią tokių žemės ūkio statinių statybos teisiniam reglamentavimui.

Statydami tranšėjinę silosinę daug dėmesio skiriame grunto pagrindui ir vandeniui nelaidžiam silosinės padui, kuris įprastai liejamas iš betono. Klientui pageidaujant, silosinės aikštelė gali būti įrengiama ir be pado. Įprastai antžeminių silosinių dugnas įrengiamas virš žemės paviršiaus, 15–20 cm aukštyje. Silosinės konstrukcijos yra itin atsparios ir nelaidžios skysčiams, todėl užtikrinamas maksimalus saugumas aplinkai. Įrengiami nuotekų kanalai ir talpyklų sistema natūralaus rauginimo arba cheminio konservavimo metu susidariusioms nuotekoms surinkti.

Silosinių statybos kaina priklauso nuo projekto apimties, statinio tūrio, pasirinktų medžiagų, įrengimo technikos, inžinerinių sprendinių ir kitų veiksnių. Kiekvieno užsakymo ypatybes deriname su užsakovu individualiai. Ilgametė patirtis, sukauptos gausios teorinės ir praktinės žinios, nuolatos tobulinamos technologijos ir proaktyvus reagavimas į rinkos naujoves – įmonei NP5 padėjo pelnyti privataus ir viešojo sektoriaus rinkos dalyvių pasitikėjimą. Mes esame pasirengę pasidalinti savo žiniomis su Jumis ir padėti pastatyti geriausiai Jūsų poreikius atitinkančią siloso saugyklą ar kitą žemės ūkiui skirtą statinį. Susisiekite su mumis, drauge rasime tinkamiausią sprendimą.

 

Rašykite mums