Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Sutapdintas
stogas

Sutapdintas stogas, kitaip, plokščias stogas – paplitęs komercinių, pramoninių, visuomeninių pastatų, gyvenamųjų daugiabučių stogų įrengime. Pastaruoju metu sutapdinti stogai tapo populiarūs ir individualių gyvenamųjų namų statyboje. Ant gyvenamųjų namų stogų įrengiamos modernios terasos, verandos, žaliosios ir kitos pageidaujamos erdvės, o pastatų vidinėse erdvėse išlaikomas vienodas lubų aukštis.

Vienšlaitis stogas sudarytas iš vienos plokštumos, yra laikomas ypač ekonomišku – jo įrengimas žymiai paprastesnis nei šlaitinio stogo. Architektai ir projektuotojai operatyviai parengia projektą, statybų specialistai greitai sumontuoja. Be to, kartu sutaupomi gamybos kaštai – įprastai įrengiant vienšlaitį stogą prireikia žymiai mažiau medžiagų nei dvišlaičio stogo statyboje.

Plokščias stogas šiuolaikiniuose naujai statomuose pastatuose dažniausiai šiltinamas dvisluoksne šilumos izoliacijos sistema. Tam naudojamos gerai šilumą ir apkrovas sulaikančios akmens vatos plokštės, kurios pasižymi ilgalaike eksploatacija. Dvisluoksnė šilumos izoliacijos sistema padidina šilumos kiekį ir sumažina stogo konstrukcijos kainą.

Projektavimo ir statybų procesai, kurių metu įrengiami sutapdinti stogai, taip pat stogų konstrukcijose naudojamos medžiagos ir jų įrengimas turi atitikti Statybos techninį reglamentą ir Lietuvos standartų reikalavimus. Sutapdinto stogo konstrukcija turi būti suprojektuota ir įrengta taip, kad jis tinkamai atliktų savo funkcijas, esant temperatūrų, cheminiam ar mechaniniam poveikiui. Plokščias stogas privalo turėti vandens nuvedimo sistemą, kuri nekenktų pastato statybinėms konstrukcijoms ir aplinkai – želdiniams, šaligatviams, gatvėms, kitiems statiniams. Ypatingą dėmesį derėtų skirti stogo nuolydžiui – jis turi būti tinkamos krypties. Taip pat būtina užtikrinti ypatingai patikimas konstrukcijas siekiant, kad būtų sumažinta pratekėjimų rizika dėl stovinčio vandens tikimybės.

NP5 statybų specialistai sutapdintų ir šlaitinių stogų įrengime sukaupė ilgalaikę patirtį. Stogas turi atlikti pagrindines funkcijas – apsaugoti statinį nuo drėgmės, temperatūros pokyčių, mechaninių ir cheminių pažeidimų, patikimai izoliuoti garsą ir šilumą. Mūsų įmonė teikia profesionalias konsultacijas, kokio tipo stogas geriausiai tiks jūsų statomo pastato projektui. Aukštos kokybės plokščias stogas Vilniuje, Šiauliuose ir kituose miestuose – operatyviai suprojektuojamas, pagaminamas, sumontuojamas. Kreipkitės jau dabar ir mūsų specialistai pasiūlys tinkamiausią sutapdinto ar šlaitinio stogo sprendimą Jūsų gyvenamajam namui, komerciniam, pramoniniam ar visuomeniniam pastatui.

 

Rašykite mums